zemarkt iso
5yr-Warranty
eco-friendly-product-sticker-hi

Nonslip Nedir

Nonslip Zemarkt Kimyanın Antalya Organize sanayide bulunan tesislerinde tamamen yerli sermaye ile üretimini yaptığı, zemin kaymazlığını oluşturan bir solüsyondur.

Nonslip 5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun'da belirtilen TS 9111 standartlarına ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasalarında belirtilen, zeminlerin ıslak ve kuru kaymaz malzemeyle yapılandırılması esaslarına uygundur.

İçeriğinde bulunan etkin maddeler sayesinde seramik, fayans, granit ve mermer yüzeylerin tümünde kullanılabilir.

Nonslip zeminleri kaymaz hale getirirken, mevcut zeminin rengini, dokusunu ve görüntüsünü bozmaz.

Çalışma prensibi sürtünme katsayısını artırmak olan Nonslip, nano teknolojisi sayesinde metrekarede bulunan gözenek yapısını 10 katına çıkararak güçlü bir tutuculuk sağlar.

Kaplama bir malzeme olmayan Nonslip, uygulandıktan sonra geriye herhangi bir kalıntı bırakmaz.

Temizliğinde özel bir temizlik malzemesi gerektirmez. İyi temizlik yapıldığında uzun yıllar etkisini kaybetmeden kullanılabilmektedir.

Nonslip, sevdiklerimizin, müşterilerinizin ve personelinizin sağlığını korur; iş kazalarını önlemekle kalmayıp, çalışan performansınızı da artırır.

Herhangi bir zemin ıslandığında veya buz tuttuğunda kaygan hale gelebilir. Hem müşterilerinizin göz zevkine hitap edip, hem de zeminde kayıp düşmelerine engel olmak (hatta bu konuda açılabilecek davalardan korunmak) isteyebilirsiniz. Veya çalışanlarınızın yağlı ve ıslak zeminlerde iş güvenliğini sağlamak isteyebilirsiniz. O halde kaygan zeminlerin nasıl güvenli hale getirilebileceğini öğrenmenizde fayda olacaktır.

Sürtünme Çarpanını Artırmak: Üç Yöntem

Kayganlık teknik anlamda tam olarak tanımlanmış bir terim değildir. Bizim detaylandırmak istediğimiz terim ise Sürtünme Çarpanı olacak, ancak bu yazımızda çeşitli sayılara yer verip karmaşık bir anlatım çıkarmak istemiyoruz. Kısaca belirtmek gerekirse, yüzeyi daha kaymaz hale getirmek için sürtünme çarpanını artırmak gerekir.

Sürtünme Çarpanını artırmanın geleneksel olarak bilinen iki farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi zemine metal fırça uygulaması yaparak zemini tırtıklı hale getirmek veya zeminin üzerine daha tutucu bir cisim koymaktır. Ancak hiçbir otel yöneticisi müşterisine pazarladığı banyonun parlak zeminine görsel anlamda zarar vermeyi yada üzerine paspas koymayı istemez diye düşünüyoruz.

Kaymaz (Nonslip) Zemin Solüsyonu

Çözümümüz tam bu noktada yardımınıza yetişiyor ve üçüncü bir yöntem sunuyor. Çamaşır suyu kıvamındaki ürünü kaymaz hale getirmek istediğiniz zemine uyguluyor ve yaklaşık 30 dakika sonra temiz suyla duruluyoruz. Uygulama yapılan zemin, üzerinde nano boyutta oluşan partiküller sayesinde kaymaz hale getiriliyor.

ZEMARKT NONSLIP

Zemarkt Nonslip lisanslı ürünü ile kaygan zeminlerinizde sürtünme çarpanını artırabilir ve istenen kaymazlığı elde edebilirsiniz. Seramik, granit, mermer ve doğal taş  yüzeylerin tümünde görsel bozulma olmaksızın uygulanabilen solüsyon durulamadan sonra hiçbir kimyasal bırakmamaktadır.

Seramik Yüzeyler

kaygan seramik yüzeySeramik, özellikle banyo, WC, mutfak gibi ıslak hacimlerde kir ve su tutmama özelliği yüzünden tercih edilen bir malzemedir. İç ve dış mekan farketmeden kullanılan seramik yüzeyler su veya yağ dökülmesiyle oldukça kaygan hale gelebilmektedir. ISO belgeli ve tamamen Türk üretimi olan Zemarkt Nonslip Kaymaz solüsyonunu ile fayans yüzeylerinizde leke bırakmadan kayganlığı sıfıra yaklaştırılabilir.